Pan Tittl má k Turnerově chatě srdeční vztah. Vždyť kolem chaty krásným údolím řeky Vydry chodíval denně dvacet let do práce, takže ji zná ve všech ročních obdobích a za každého počasí. Při natáčení se vyznal, že si už nedokáže údolí vydry bez Turnerovy chaty vůbec představit. Je to spolu s vydrou pravý šumavský skvost.
„Dá se říct, že tahle úžasná šumavská chata je zážitkem sama o sobě a v podstatě každá její návštěva je událostí, o které se dá něco zajímavého napsat. Němečtí turisté ji prostě postavili na úžasném a jedinečném místě a je na místě jim k tomuto dílu jen zatleskat. Chata navíc přestála všechna protivenství času a osud je k ní zjevně nakloněn příznivou tváří. A tak sem můžeme my, milovníci přírody, kdykoli zajet, třeba se tu ubytovat a nechat se hýčkat veškerou tou nádherou kolem. Je jí tady totiž až marnotratné množství.
Chata leží v jednom z nejkrásnějších míst, které tahle republika nabízí, a navíc je to, po zbourání nedaleké Hálkovy chaty, jediné zařízení svého druhu v 1. zóně Národního parku Šumava. Najdeme ji přímov kaňonu řeky Vydry. Ten je, se všemi svými balvany, něčím tak mimořádným, že si nijak nezadá s podobnými místy někde v Kanadě nebo třeba v Norsku, což jsou země, které příroda obdařila něčím, čím jinde výrazně šetřila. Procházka od Čeňkovy pily, kde se Vydra stéka s Křemelnou, aby se od té chvíle jmenovala Otava, až po Antýgl patří k takovým mimořádným zážitkům, že kdo si ho ještě nedopřál, měl by si rvát vlasy a celé noci nespat. A pokud se na Turnerově chatě i ubytujete a vrátíte se se tam večer po turistické vycházce třeba z krásné Horské Kvildy, potěšíte se pozorováním skotačícího Vydrýska a po večeři zalezete do postele, bude vám celou noc hučet do snů voda Zhůřského potoka, která se valí těsně kolem chaty a sráží se s řekou Vydrou. A ručím vám za to, že taková ukolébavka vás uspí lépe, než kdyby vám zpívala nějaká pohádková víla.